Galaxy AI, Artık Daha Fazla Galaxy Cihazla Turkcell’de

Samsung Electronics, mobil yapay zekanın daha fazla kullanıcıya ulaşması için geliştirdiği yeni One UI 6.1 güncellemesi aracılığıyla, Galaxy AI özelliklerinin daha fazla Galaxy cihazında kullanılabileceğini duyurdu.

Kısa süre önce satışa sunulan Galaxy S24 Serisi ile uyumlu olan güncelleme, Mart sonundan itibaren Turkcell satış kanallarında, avantajlı fiyatlarla sunulan S23 FE, Z Fold5, Z Flip5 ve Tab S9 serilerinde de kullanıma açılacak. Cihazda yüklü olan ve bulut tabanlı kullanılan yapay zeka yeteneklerini birleştiren ve hibrit bir yaklaşımla geliştirilen güncelleme, kullanıcılara sunulan mobil yapay zeka deneyimlerinin standardını daha da yükseltiyor. Mart sonu itibarıyla Galaxy AI’ın benzersiz özellikleriyle donatılacak Samsung S23FE 128GB modeli, Mart ayı boyunca avantajlı tekliflerle Turkcell.com.tr’de ve Turkcell mağazalarında satışa sunulacak.

Bariyerleri Aşan İletişim

Yapay zeka destekli modellerde bulunan ve iletişim kurma şeklini bir üst seviyeye taşıyan Galaxy AI özelliklerinden artık daha fazla Galaxy kullanıcısı yararlanabilecek. Bu özellikler, yazılan mesaj içeriklerinin tonunu ayarlama ve Chat Asistanı kullanarak mesajları 13 farklı dilde tercüme etme gibi yetenekleri de beraberinde getiriyor. Galaxy kullanıcıları, telefon görüşmelerini sesli ve metin olarak çeviren Live Translate ile gerçek zamanlı etkileşimin gücünü deneyimleyebiliyor. Sözlü Çevirmen ise canlı konuşmalar esnasında bölünmüş ekranda metin çevirileri oluşturuyor ve seyahat ederken farklı dillerde spontane konuşmalar yapılabilmesini sağlıyor. 

Benzersiz Üretkenlik Özellikleri

Galaxy AI’ın Galaxy ekosistemi geneline daha geniş ölçüde entegre edilmesi, yapay zeka destekli modellerde hayata geçirilen günlük görevlerin sorunsuz kullanıcı deneyimiyle başarılmasını sağlarken, verimliliği de artırıyor. Arama işlevlerinde, kolayca yapılan bir daire hareketiyle arama sonuçlarına erişilebiliyor. Google Circle to Search, yapay zeka teknolojisi ile aratılan görüntüye dair arama sonuçlarından genel bir özet oluşturuyor ve en alakalı sonuçları gösteriyor. Not Asistanı gibi organize olmayı sağlayan ve günlük yaşamı kolaylaştıran özellikler ise kullanıcıların formatlar oluşturmasına, özetler çıkarmasına, notların bölümlendirilerek düzenli hale getirilmesine ve alınan notların başka dillere çevrilmesine imkan tanıyor. 

Web Asistanı, görüntülenen web sayfalarının kapsamlı kısa özetlerini oluşturarak, kullanıcıların daha hızlı bilgi sahibi olmalarını sağlarken, Ses Kaydı Asistanı ise ses kaydının yazılı dökümünü oluşturuyor, diyaloglardan özet çıkartıyor ve çeviri yapıyor. Ayrıca Galaxy AI temalar ve hazır tasarım komutlarıyla kullanıcıların kendi benzersiz duvar kağıtlarını tasarlamasına yardımcı oluyor.

İçinizdeki Sanatçının Sonsuz Yaratıcılığını Keşfedin

Galaxy AI ile Samsung, kullanıcıların yaratıcı potansiyelini çok daha fazla ortaya çıkarabiliyor. Galaxy’nin en yeni güncellemesi, yaratıcı özgürlüğü fotoğraf çekildikten sonra bile teşvik eden bir dizi Galaxy AI aracı sunuyor. Örneğin, Yaratıcı Düzenleme sayesinde, yapay zeka destekli cihazlar harika bir çekimi daha da mükemmelleştirmek için fotoğraflardaki nesneleri kolayca yeniden boyutlandırabiliyor, konumlandırabiliyor veya yeni bir düzende hizalayabiliyor. Kullanıcılar ayrıca, Düzenleme Önerisi ile tüm fotoğraflarını her zamankinden daha hızlı ve kolay bir şekilde daha iyi hale getirebiliyor. Anlık Ağır Çekim, aksiyon dolu anları yakalayarak ağır çekim videolarına ek kareler oluşturabiliyor, böylece tekrar çekim yapılmasına gerek kalmıyor. Yaratıcılık ve kişiselleştirmeyle ilgili sunulan özellikler bunlarla sınırlı değil. Yapay zeka destekli cihaz kullanıcılarının yaratıcılığını hayata geçirmesini sağlayan ve yapay zeka tarafından oluşturulan duvar kağıtlarıyla, Galaxy cihazlarını özelleştirmek çok daha kolay hale geliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x